Piyasa Uygulama Ortaklığı (PMI) Türkiye Karbon Piyasası Geliştirme Projesi kapsamında satın alma uzmanı ve proje asistanı alınacaktır

-

04 Nisan 2024

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İklim Değişikliği Başkanlığından:

Proje Adı: Türkiye PMI Karbon Piyasası Geliştirme Projesi

İşin Adı: Proje Uygulama Birimi için Bireysel Danışmanlık Hizmetleri Alımı

2024-2028 yılları arasında 5 yıllık süre ile Dünya Bankası Piyasa Uygulama Ortaklığı (PMI) hibesi ile planlanmış olan Proje, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İklim Değişikliği Başkanlığı (İDB) tarafından uygulanmakta olup; İDB bünyesindeki Proje Uygulama Birimi (PUB)’ne teknik destek sağlanması için tam zamanlı Bireysel Danışmanlık Hizmetleri alınacaktır.

Bu amaçla İDB, proje süresince çalışmak üzere aşağıda belirtilen alanlarda isteklilerin ilgilerini göstermeleri ve özgeçmişlerini paylaşmaları amacıyla https://iklim.gov.tr/pmi-proje bağlantısında İngilizce olarak yayınlanmış iş tanımlarında belirtilen vasıflara uygun bireysel danışmanları davet etmektedir.

Referans No: TR/PMI/DOCC/CS/INDV/14/REBID2 Satın Alma Uzmanı - Tam zamanlı, 1 Kişi

Referans No: TR/PMI/DOCC/CS/INDV/16/REBID2: Proje Asistanı - Tam zamanlı, 1 Kişi

Özgeçmişleri iş tanımında belirtilen vasıfları karşılayan adaylar ile gerçekleştirilecek mülakatlar İngilizce ve Türkçe olarak yapılacaktır. Uzmanların üç aylık bir deneme süresine ve proje süresi boyunca performansın tatmin edici olması durumunda yenilenebilir 1 yıllık sözleşmeye tabi olarak Mayıs 2024’te çalışmaya başlaması öngörülmektedir. Taraflarca yazılı olarak fesih bildirimi olmadığı takdirde sözleşme mevcut şartları ile devam edecektir. Görev tanımı çerçevesinde gerekli performans olmaması halinde görev daha erken tarihte İDB tarafından sonlandırılabilecektir. Ödemeler aylık olarak, fatura veya serbest meslek makbuzu ve idare tarafından istenecek diğer dokümanlar karşılığında yapılacaktır. Çalışma yeri Ankara olmakla birlikte, proje uygulaması boyunca İDB onayı ile yurtiçi veya yurtdışı seyahat gerekebilecektir.

Başvuru yapacak isteklilerin başvurularında yukarıda belirtilen referans numaraları ile birlikte başvurdukları alanı belirtmeleri gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi ve İletişim

Uzmanların seçimi Dünya Bankası’nın Kasım 2020 versiyon tarihli “Dünya Bankası IPF Borçluları için Satın Alma Düzenlemeleri Yatırım Projesi Finansmanında Satın Alma Tedarik, Yapım İşleri, Danışmanlık Dışı Hizmetler ve Danışmanlık Hizmetleri” (Satın alma Düzenlemeleri)’ne uygun olarak yapılacaktır. Başvurulan pozisyona dair pozisyon adı ve referans numarasının açıkça belirtildiği Türkçe ve İngilizce özgeçmişlerin (https://iklim.gov.tr/pmi-proje adresindeki formatlarda) en geç 19 Nisan 2024 Cuma günü saat 18:00’a (Türkiye yerel saati) kadar aşağıda yer alan adrese e-posta yoluyla ulaştırılması gerekmektedir. Belirtilen tarih ve saatten sonra iletilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Gerekli ilgili belgeler aşağıdaki gibidir:

Satın Alma Uzmanı

Proje Asistanı

Türkçe Özgemiş Formatı

İngilizce Özgeçmiş Formatı

 

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İklim Değişikliği Başkanlığı

Karbon Fiyatlandırma Dairesi Başkanlığı

E-posta: pmi@iklim.gov.tr

Web site: https://iklim.gov.tr/pmi-proje

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır