Karbon Fiyatlandırma İhtisas Çalışma Grubu’nun üçüncü toplantısı gerçekleştirildi

Çevrimiçi formatta gerçekleştirilen toplantıya paydaş kurum ve kuruluşlardan katılım sağlandı.

Karbon Fiyatlandırma İhtisas Çalışma Grubu’nun üçüncü toplantısı gerçekleştirildi

28 Şubat 2023

Yeşil Mutabakat Eylem Planı kapsamında üst düzey temsil ve karar organı olan Yeşil Mutabakat Çalışma Grubu'nun çalışmalarına destek olunması için ihtisas çalışma gruplarından biri olan Ulusal Karbon Fiyatlandırma İhtisas Çalışma Grubu’nun üçüncü toplantısı 28 Şubat 2023 Salı günü gerçekleştirildi.

Çevrimiçi formatta gerçekleştirilen toplantıya paydaş kurum ve kuruluşlardan katılım sağlandı. İklim Değişikliği Başkanlığı, Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Abdulkadir BEKTAŞ’ın açılış konuşması ile başlanan toplantıda; ulusal karbon fiyatlandırma konusundaki güncel gelişmeler, planlanan faaliyetler, alt çalışma grupları, ikincil mevzuatın oluşturulmasına yönelik çalışmalar, İklim Değişikliği Eylem Planı’nda bulunan karbon fiyatlandırma bileşenleri, uluslararası ETS uygulamaları, paydaş kurum ve kuruluşların ulusal emisyon ticaret sistemimizdeki rolleri, mevcut çalışmaları ile öngörülen ikincil düzenlemelere ilişkin önemli görülen hususlar hakkında konuşuldu.

Ulusal Karbon Fiyatlandırma İhtisas Çalışma Grubu Faaliyetlerine, Emisyon Ticaret Sistemi Alt Çalışma Grubu ve Denkleştirme Faaliyetleri Alt Çalışma Grubu faaliyetleri ile devam edilmesi planlanmaktadır.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır